IMG_8583.jpg

InoKino

Na prvý pohľad sa môže zdať, že nejde o nič výnimočné. Prekvapiť mesto, v ktorom má kultúra natoľko multispektrálne zastúpenie je takmer nemožné - avšak práve to si InoKino dáva za cieľ. Byť iný. Ponúknuť divákom, ktorí už "videli všetko" hlbší, zatiaľ nepoznaný zážitok z filmového premietania.

 

InoKino hovorí vlastným, nevšedným jazykom, ten je však zrozumiteľný každému filmovému fajnšmekrovi. Jeho cieľom je využiť potenciál notoricky známych filmových diel novým spôsobom a znudených divákov prebrať z letargie. Spôsobov, akými sa o to usiluje, je hneď niekoľko.

InoKino je ako podenka. Jeho život trvá len zopár hodín. Tie sú ale až po okraj naplnené filmovou mágiou. Základným kameňom je tajomstvo. Tvorcovia projektu sa so svojimi divákmi hrajú hádankovú hru. Tajomstiev je hneď niekoľko - diváci nepoznajú miesto stretnutia, miesto premietania a čo je najdôležitejšie, nepoznajú ani samotný titul filmu. Ide však o hru, čo znamená, že jeho názov je možné uhádnuť na základe rôznych indícií. Sú nimi postupne odhaľované slovné hádanky, udaný “dreskoud”, či “mítingpojnt”. Pri InoKine totiž nič nie je náhoda. Všetko o niečom vypovedá a každou ďalšou informáciou sa krôčik po krôčiku dostávate bližšie k rozlúšteniu šifry.

IMG_8610.jpg
 
smsticket.52d3eb56.png
radio_fm.7cec5c82.png
anwell.163f0e89.png
rtvs-1460679867@2x.png
SIU_NEW_LOGO_white.png
4617563510_287x324.png

FAQ

InoKino je však omnoho viac, než len logická hádanka. Divákov totiž čaká celkom nový filmový svet, v ktorom postavy z plátna prechádzajú medzi nich a oni sami sa stávajú súčasťou ich životov. Filmového deja. To všetko vďaka sprievodnému programu, ktorý tvorí séria performancií v uliciach mesta. Pred očami sa divákom odohrajú scény, ktoré im navodia motívy a atmosféru vybraného diela. Spoločne s postavami sa vyberú na cestu plnú zážitkov, ktorej cieľom je premietanie vybraného diela.

Okrem netypického konceptu sľubujú tvorcovia aj netypický premietací priestor. Ako inak - vopred neznámy. A čo viac, okrem filmu sa v ňom vraj odohrajú aj veci bežným smrteľníkom ukryté.

 

Je InoKino bezbariérové?

Vzhľadom k náročnosti trasy a častého premiestňovania neodporúčame InoKino pre telesne postihnutých a osoby s pohybovým obmedzením.

Môžu na InoKino aj deti?

InoKino je vhodné aj pre deti. Zvážte však, čo všetko by vaše dieťa malo vidieť a vedieť úmerne k jeho veku. Vo všebecnosti InoKino odporúčáme návštevníkom od 12 rokov. Ak sa rozhodnete zúčastniť našej akcie s bábätkom, zariaďte sa prosím tak, aby ste nerušili komfort ostatných návštevníkov.

Potrebuje dieťa vlastný lístok?

Dieťa, ktoré nepotrebuje vlastné sedadlo, nepotrebuje vlastný lístok. ;)

Môžem počas InoKina fotiť a natáčať?

Určite áno. #inokino

 
Name, Title

I’m a paragraph. Double click me or click Edit Text, it's easy.

Name, Title

I’m a paragraph. Double click me or click Edit Text, it's easy.

  • Facebook
  • Instagram